Mis on massaažipüstol ja miks seda kasutada?

Massaažipüstolid on populaarsemad kui kunagi varem. Nii kuulsused, profisportlased kui ka hobisportlased kiidavad nende eelistest. Kas need võivad ka teie treeninguid parandada?

Siin on kõik, mida peate teadma selle kohta, millal nad aitavad, kellele nad võivad kasu olla ja kuidas seda kasutada, kui otsustate seda proovida.

Mis on massaazipüstol ja miks seda kasutada?

Massaazipüstolid (mida mõnikord nimetatakse ka “löökmassaažiraviks” või “vibratsiooniteraapiaks”) on kaasaskantavad käeshoitavad seadmed, mis näevad välja nagu jõutrell ja mõnel juhul ka kõlavad. Need on peaaegu alati juhtmevabad – enamik neist kasutab laetavat akut – ja neil on vahetatavad lisad.

Kui relv asetatakse teie lihastele ja sisse lülitatakse, vibreerivad või “löövad” kinnitused kõrge sageduse ja madala amplituudiga liigutustega, mis pooldajate väitel soodustab treeningutest taastumist ja parandab üldist jõudlust, vähendades samal ajal valulikkust.

Kuidas kasutada massaazipüstolit?

Massaazipüstolit saate kasutada alati, kui soovite lihaspingeid leevendada, kuid kõige sagedamini kasutatakse seda enne ja pärast treeningut. “Soojenduseks võib massaazipüstoli kasutamine vähendada valulikkust või jäikust treeningutest eelmisel päeval või päevadel ning aktiveerida lihaseid enne treeningut,

Seda soovitatakse kasutada 48 tunni jooksul pärast treeningut, et aidata vähendada valu ja parandada taastumist.

Püssi tõhusaks kasutamiseks leidke oma kehal pingul olevat piirkond ja alustage püstoli liigutamisega üle suurema osa lihasest. Lisage survet nii, nagu on lubatud, kuid mitte liiga agressiivselt. Püsige ühes kohas kuni 15 sekundit.

Hoia eemale luustest piirkondadest. Ja kui teil on vigastus, konsulteerige enne massaažipüstoli kasutamist füsioterapeudiga.

Kui tunnete end pärast massaazipüstoli kasutamist valusamalt, olete surunud liiga kõvasti või liiga kaua.

Pidage meeles, et eesmärk on lõõgastuda ja end paremini tunda, mitte kannatada,

Kui teil on närvide tundlikkus või süvaveenide tromboos või olete rase, pidage enne massaazipüstoli kasutamist nõu oma arstiga. Samuti, kui teate, et teil tekib kergesti verevalumeid, veenduge, et kiirus ja kinnitus vastavad teie taluvusele.

 

Mida tähele panna, kui otsustate osta massaazipüstoli

Kuna massaazipüstoleid on erinevas suuruses, siis mõelge kui mugavat massaazipüstolit te soovite osta

Mõnel on reguleeritavad pead ja käepidemed (mis hõlbustab teatud kehaosadele jõudmist). Mõelge ka sellele, kui soovite oma seadet kaasa võtta. Paar soovitust: Massaažipüstol (GOBEES 2.), Massaažipüstol (FITPULSE)

Olenemata suurusest kontrollige, kas massaazipüstolil on erinevad kinnitused, mis aitavad teil tabada raskesti ligipääsetavaid või raskeid kohti. Sellel peaksid olema ka erinevad seadistused, et saaksid valida õrnemaid või intensiivsemaid löökliigutusi. Ja pööra tähelepanu sellele, kui valju või intensiivne massaazipüstol on, sest see mõjutab ka Sinu kasutuskogemust.

Omalt poolt soovitame teile veel Mini massaazipüstoleid: Mini massaažipüstol (GOBEES) ja Mini massaazipüstol (RENPHO)

Kasulikku infot veel: millised on sobivad soojendusharjutused enne treeningut