Mis on raskustekk?

raskustekk

Mis on raskustekk?

Lõõgastav ja turvaline lahendus unehäiretele

Raskustekid on muutumas üha populaarsemaks nende võime tõttu pakkuda mugavus- ja turvatunnet. Raskustekk on täidetud tavaliselt plastgraanulitest või klaashelmestest, mis lisavad kehale õrna survet. Sellel survel, mida tuntakse kui “sügava puudutuse survet”, on näidatud närvisüsteemi rahustav toime, mistõttu on see suurepärane vahend neile, kes võitlevad ärevuse, unetuse või muude unehäiretega.

Kuidas kaalutud tekid suurendavad serotoniini ja melatoniini taset kehas?

Raskusteki üks peamisi eeliseid on selle võime suurendada serotoniini ja melatoniini vabanemist kehas. Serotoniin on kemikaal, mis aitab reguleerida meeleolu, samas kui melatoniin on hormoon, mis reguleerib une-ärkveloleku tsüklit. Suurendades nende kemikaalide taset kehas, võib kaalutud tekk aidata kaasa rahu- ja lõõgastustundele, hõlbustades uinumist.

Kuidas kaalutud tekid aitavad?

Raskustekkide teine eelis on nende võime pakkuda turvatunnet. Teki surve tekitab tunde, mis sarnaneb kallistamise või hoidmisega, mis võib olla eriti lohutav neile, kellel on raske end kindlalt või turvaliselt tunda. See võib olla eriti kasulik autismiga lastele või PTSD-ga täiskasvanutele.

Kuidas valida õige raskustekk?

Kaalutud tekke on erineva suuruse ja kaaluga, seega on oluline valida oma kehale sobiv. Üldine juhis on valida tekk, mis moodustab umbes 10% teie kehakaalust. See tähendab, et kui sa kaalud 60-70 kg, siis peaks sinu tekk kaaluma 7 kg. Kui sinu kehakaal on aga 80-100 kg, siis peaksid sa tõenäoliselt valima 9 kg teki.

Millal raskustekkide kasutamine ei ole soovitatav?

Samuti on oluline märkida, et kaalutud tekke tuleks teatud isikute puhul kasutada ettevaatusega, näiteks need, kellel on hingamisprobleemid või teatud haigusseisundid. Kui teil on probleeme, on alati parem konsulteerida oma arstiga enne raskusteki kasutamist.

Üldiselt võivad raskustekid olla väärtuslik vahend neile, kes võitlevad ärevuse, unetuse või muude unehäiretega. Mugavus- ja turvatunnet pakkudes võivad need tekid aidata kaasa rahu- ja lõõgastustundele, hõlbustades uinumist. Kui olete huvitatud raskusteki proovimisest, valige kindlasti oma kehakaalule vastav tekk.

Tutvu meie raskustekkidega